Ile zabiegów depilacji laserowej wymaga trwałego usunięcia włosów?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile czasu poświęcasz na golenie? Pomyśl o tym: jeśli golisz się trzy razy w tygodniu, Twoja liczba sesji golenia wynosi 3 900 w ciągu 25 lat - to dużo! A ludzie, których włosy odrastają szybciej, mają tendencję do golenia się jeszcze bardziej.

Prawda jest taka, że - o ile oczywiście nie zależy Ci na włosach na ciele - radzenie sobie z niechcianymi włosami może być niezwykle frustrujące. Oparzenia od wosku, uderzenia brzytwy i wrastające włosy to efekty uboczne, które zbyt dobrze znają ci, którzy woskują, golą się i pękają, starając się pozbyć brzydkich, niepożądanych włosów. Ponadto, owłosienie ciała jest nieubłagane i nie ma znaczenia, ile razy będziesz próbował się go pozbyć, ponieważ po prostu będzie wracać.

Jak więc można osiągnąć tak wielki wyczyn, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosów? Odpowiedź brzmi: zabiegi laserowego usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie włosów leczenie jest nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który stał się coraz bardziej popularny w ciągu lat, aby bezpiecznie i skutecznie usuwać niechciane włosy. Jednakże, aby ta metoda działała prawidłowo, wiele zabiegów jest potrzebnych. Ile? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

 

Wszystko o procesie laserowego usuwania włosów

Laserowe usuwanie owłosienia leczenie wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w celu ukierunkowania mieszków włosowych głęboko w skórze, gdzie inne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie, nie mogą osiągnąć. Ponieważ mieszki włosowe są odpowiedzialne za wytwarzanie włosków, ich zmiana może pozostawić gładką, pozbawioną owłosienia skórę.

 

Jak to działa?

Lasery klasy medycznej emitują silnie zogniskowaną wiązkę światła w krótkich impulsach. Te silne lasery są wrażliwe na kolory, dzięki czemu światło jest przyciągane do pigmentu (melaniny) we włosach. Kiedy Twoje włosy pochłaniają światło z lasera, zamienia się ono w ciepło. Ciepło to następnie uszkadza mieszek włosowy, uniemożliwiając włosom odrastanie.Czy to bezpieczne?


Absolutnie! Pierwszy laser opracowany do usuwania owłosienia powstał pod koniec lat sześćdziesiątych. Od tego czasu technologia światła laserowego przeszła bardzo długą drogę i jest w rzeczywistości dużo bezpieczniejsza w porównaniu z innymi metodami usuwania niechcianych włosów. Pomyśl o tym: nie musisz ryzykować potencjalnego skaleczenia się maszynką do golenia ani ryzyka oparzenia skóry gorącym woskiem. Nie ma żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić Twoją skórę, tak jak ma to miejsce w przypadku metody kremów depilacyjnych i w przeciwieństwie do skubania, zabiegi laserowe nie wiążą się z dyskomfortem wyrywania każdego pojedynczego włosa za pomocą pęsety - ouch! Zabieg depilacji laserowej jest nieinwazyjny i nie wymaga przestojów. Możesz wrócić do pracy i wznowić normalne czynności natychmiast po każdej sesji laserowej.


Czy są jakieś efekty uboczne?


Laserowe usuwanie włosów leczenie jest bezpieczną metodą usuwania niechcianych włosów, ale może pochodzić z kilku drobnych skutków ubocznych.

Czerwoność i podrażnienie. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera może spowodować tymczasowe zaczerwienienie skóry i podrażnienie. Można również zauważyć niewielki obrzęk w obszarze, który został poddany zabiegowi. Efekty te są jednak niewielkie. W rzeczywistości, są one często te same efekty, które można zauważyć po innych rodzajach usuwania włosów, takich jak woskowanie i mają tendencję do zniknięcia po kilku godzinach.

Zmiany pigmentacji. Po zabiegu laserowym, można zauważyć nieco jaśniejszą lub ciemniejszą skórę. Jeśli masz ciemną skórę, jest bardziej prawdopodobne, że po leczeniu jaśniejsze plamy, podczas gdy te z jasną skórą może zauważyć ciemniejsze plamy. Jednakże, podobnie jak podrażnienia skóry, zmiany te są tymczasowe i zazwyczaj nie są powodem do większych obaw.

Istnieją skutki uboczne dla wszystkich metod usuwania włosów, ale przy leczeniu laserowym, skutki mają tendencję do zaniku po kilku godzinach. Po przycięciu lub wrastających włosów z golenia lub woskowania, może to trwać tydzień lub dwa, aby całkowicie wyleczyć.


Ile sesji będziesz potrzebować?


Każdy z nas jest wyjątkowy i ma inną ilość wrastających włosów w różnym tempie. Aby pozbyć się wszystkich niepożądanych włosów na danym obszarze, potrzebnych jest kilka sesji w zależności od cykli wzrostu włosów. Liczba sesji potrzebnych do zabiegu będzie się różnić w zależności od osoby.

Aby naprawdę zrozumieć, dlaczego potrzebujesz wielu sesji zabiegowych w pierwszej kolejności, ważne jest zrozumienie cykli wzrostu włosów.

Różne etapy porostu włosów

Anagen. Podczas fazy anagenu, włosy są widoczne nad powierzchnią skóry.

Catagen. W następnej fazie, włosy przechodzą z aktywnego wzrostu do spoczynku w stanie uśpienia.

Telogen. W fazie telogenu, włosy są uśpione i pozostają w skórze, ale spoczywają nad podłożem. Pod spodem mieszki włosowe zaczynają produkować nowe włoski.

Exogen. W końcowej fazie, włosy same się zrzucają. Po jego zniknięciu, nowe włosy, które zaczęły pod nim rosnąć w fazie telogenu, zaczynają wyrastać na powierzchnię.

W każdym momencie masz włosy w każdej fazie cyklu wzrostu istniejące na Twoim ciele jednocześnie. Podczas gdy niektóre włoski się zrzucają, inne są mocno w fazie wzrostu. Dlatego też zawsze masz jakieś widoczne włosy.

Laserowe sesje usuwania owłosienia są skuteczne tylko w usuwaniu włosków, które są w fazie aktywnego wzrostu, anagenu. Dlatego też wiele sesji jest potrzebnych, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Po pierwszej sesji, trzeba będzie poczekać kilka tygodni, aby uzyskać kolejny zabieg. W tym czasie, nowa grupa włosów wejdzie w fazę aktywnego anagenu, gdzie można je leczyć. Ten proces wykonania sesji i oczekiwania na pojawienie się następnej grupy włosów w fazie anagenu będzie powtarzany do momentu, aż będziesz zadowolona z rezultatów.Okej, więc ile zabiegów laserowego usuwania owłosienia potrzeba, aby trwale usunąć włosy?W zależności od obszaru, którego szukasz, aby uzyskać leczone, i jak Twoje włosy rośnie, większość ludzi uzyskać wyniki, które chcą po sześciu do ośmiu zabiegów depilacji laserowej. Możesz zauważyć trochę wzrostu włosów po zakończeniu wszystkich sesji laserowych, ale okaże się, że włosy nie są tak ciemne lub grube i mniej zauważalne niż wcześniej. Aby upewnić się, że mieszki włosowe nie regenerują się, aby ponownie rozpocząć wzrost włosów, sesje pielęgnacyjne mogą być potrzebne raz lub dwa razy w roku.

Słowo końcowe
Dla tych, którzy nigdy nie będą mieli do czynienia z tępą maszynką, nieporządanymi paskami wosku lub śmierdzącymi kremami depilacyjnymi nigdy więcej, leczenie depilacji laserowej jest doskonałą opcją.

Ponadto, urządzenia laserowe, takie jak SKINZEAL IPL HAIR REMOVAL są teraz dostępne, oferując każdemu możliwość uzyskania bezwłosej, jedwabiście gładkiej skóry, z komfortu własnego domu. SKINZEAL oferuje pierwszą na świecie domową słuchawkę IPL, która jest delikatna dla skóry i zaprojektowana tak, aby uzyskać widoczne rezultaty w zaledwie trzech zabiegach.

Laserowe usuwanie owłosienia może wymagać kilku zabiegów, aby trwale usunąć niechciane owłosienie, ale gdy weźmie się pod uwagę, ile czasu poświęcasz na golenie, pęsetowanie lub woskowanie, łatwo zauważyć, dlaczego metoda laserowa jest lepsza od innych. Tylko kilka zabiegów laserowego usuwania owłosienia, i nigdy nie będziesz musiał doświadczyć bolesne wrastające włosy, uderzenia brzytwy, lub oparzenia woskiem kiedykolwiek ponownie.

Jeśli szukasz sposobu, aby uzyskać bez wysiłku gładką, wolną od włosów skórę, nie szukaj dalej, ponieważ leczenie laserowe usuwanie włosów może pomóc!

Źródła:

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/ingrown-hair-cyst

https://lasers.llnl.gov/education/how_lasers_work

https://www.curioushistory.com/the-history-of-laser-hair-removal/#:~:text=The%20very%20first%20laser%20designed,Maiman%20on%20July%207%2C%201960.&text=The%20YAG%20laser%20was%20the,hair%20on%20a%20permanent%20basis

You may also like

Pokaż wszystko
Example blog post
Example blog post
Example blog post