Czy warto się depilować laserowo?

Idea laserowego owłosienia na linii bikini, twarzy lub gdziekolwiek na ciele może być przerażająca, ale dla wielu osób, uderzenia brzytwy, oparzenia gorącym woskiem i wrastające włoski z powszechnych metod usuwania owłosienia, takich jak woskowanie i golenie - są o wiele bardziej przerażające.

Wiele osób pragnie mieć bez wysiłku gładką, pozbawioną owłosienia skórę, ale w przypadku nudnych golarek czy klejących się pasków wosku jest to raczej cotygodniowa walka. Dlaczego więc nie skorzystać z laserowego usuwania owłosienia?

Jeśli rozważałeś jedną z najbardziej popularnych metod, aby raz na zawsze pocałować swoje niechciane owłosienie ciała na pożegnanie, ale słyszałeś kilka horrorów, to czytaj dalej. W tym artykule, mamy zamiar obalić niektóre z największych mitów dotyczących depilacji laserowej i przejść nad zaletami i wadami.

Więc, czy warto mieć laserowe usuwanie owłosienia? Przekonajmy się!

Co to jest laserowe usuwanie owłosienia i jak to działa?
Laserowe usuwanie owłosienia jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia dzięki zastosowaniu światła laserowego o bliskiej podczerwieni. Ten popularny zabieg w gabinecie może leczyć niechciane włosy na wszystkich obszarach ciała z wyjątkiem oczu i okolic. Najczęściej leczone obszary obejmują:

  • Plecy
  • Linie bikini
  • Kufer
  • Twarz
  • Ramiona
  • Szyje

Laser celuje w pigmentację samych włosów i wnika pod skórę, aby precyzyjnie zniszczyć poszczególne, aktywne mieszki włosowe. Światło lasera skierowane jest tylko na włosy, więc otaczająca je skóra nie jest uszkodzona w procesie. Gdy mieszek włosowy zostanie zniszczony przez laser, włosy nie odrastają. Nie wszystkie mieszki włosowe są jednak aktywne na raz, dlatego dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie wielu sesji laserowych.

Usuwanie włosów za pomocą lasera: Mity a rzeczywistość
Istnieją pewne mity otaczające laserowe usuwanie owłosienia, które brzmią dość przerażająco, ale dobrą wiadomością jest to, że są one całkowicie bezpodstawne. Oto niektóre z nich:

Mit # 1: Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo bolesne i może spowodować wiele szkód na skórze. Dzięki postępowi technologicznemu w zakresie instrumentów i procedur medycznych, depilacja laserowa nie jest już bolesnym procesem. W rzeczywistości, większość ludzi powie Ci, że boli znacznie mniej niż woskowanie. Miejscowe balsamy drętwienie i serum skóry są powszechne w trakcie leczenia, co może rzeczywiście pomóc uczynić procedurę prawie bezbolesną. Raz leczone laserem, włosy zrzucają się naturalnie z mieszków włosowych, i można zauważyć trochę zaczerwienienia i podrażnienia, ale zazwyczaj znikają po dniu lub dwóch.

Mit #2: Wszystkie włosy odrastają. Po zabiegu depilacji laserowej większość ludzi jest w stanie wyrzucić swoje nudne maszynki, wyrzucić śmierdzące kremy depilacyjne i pożegnać się z wrastającymi włosami na kilka miesięcy, lat lub na zawsze. Każda osoba poddana zabiegowi będzie się różniła pod względem liczby całkowicie usuniętych mieszków włosowych oraz liczby odrastających włosków z powodu różnych cykli wzrostu włosów. Lekarstwa i hormony mogą również odgrywać rolę w odrastaniu włosów. Laserowe usuwanie włosów jest zwykle określane jako "półtrwałe", a często, jeśli włosy odrastają, nie są tak ciemne lub grube, jak wcześniej.

Mit #3: Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka zabiegów. Usuwanie owłosienia odbywa się w ramach serii zabiegów, które zapewniają najlepsze rezultaty. Wiele osób jest pod wrażeniem, że tylko jedna lub dwie sesje laserowe są potrzebne do zatarcia wszystkich swoich niechcianych problemów z włosami, ale to nie może być dalej od prawdy! Jak wspomnieliśmy, włosy mają tendencję do odrastania z powodu różnych cykli wzrostu włosów. Aby zapobiec odrastaniu włosów na stałe, kilka zabiegów depilacji laserowej są potrzebne do zniszczenia włosów, gdy są one w odpowiedniej fazie wzrostu. Jeśli Twoje niechciane włosy nie znajdują się w odpowiednim stadium wzrostu, gdy są one w trakcie laserowego odrastania. Większość ludzi znajduje większość redukcji owłosienia po sześciu do ośmiu zabiegach.

Mit nr 4: Wiele osób nie jest kandydatami do leczenia laserowego usuwania owłosienia. Wracając do dnia, depilacja laserowa najlepiej nadawała się tylko dla tych, którzy mają jasne odcienie skóry i ciemne, szorstkie włosy. Dzisiaj, wraz z postępem technologii laserowej, większość ludzi o różnych odcieniach skóry i kolorów włosów są wielkimi kandydatami do zabiegu.

Mit # 5: Urządzenia do depilacji laserowej IPL w domu nie działają. At-home IPL laserowe urządzenia do usuwania owłosienia zyskały powszechną popularność dla wielu korzyści, które daje użytkownikowi - wygoda jest jednym z nich! Ta nowoczesna technologia może nie być tak silna jak lasery klasy medycznej, ale skutecznie zmniejsza wygląd niechcianych włosów przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji kolagenu w skórze, aby pozostawić cię świecącą od wewnątrz na zewnątrz. Poszukaj takich urządzeń jak SKINZEAL IPL Hair Removal Handset, który jest łagodny dla wszystkich rodzajów skóry i zapewnia efekty zaledwie 3-4 zabiegów. SKINZEAL to niesamowita firma z niezaprzeczalną prawdziwą pasją oferująca bezpieczne i skuteczne usuwanie niechcianych owłosienia, więc trudno się z nimi nie zgodzić!

Zalety laserowego usuwania włosów
Istnieje tak wiele korzyści dla laserowego usuwania włosów, co czyni go bardzo popularną procedurą w branży kosmetycznej. Oto 5 najważniejszych korzyści:

Szybkie leczenie. W zależności od tego, co szukasz, aby być leczonym, depilacja laserowa jest na ogół szybka procedura. Mniejsze obszary, takie jak linia bikini i górnej wargi zajmują mniej niż dziesięć minut, podczas gdy większe obszary, takie jak nogi i plecy mogą trwać do godziny.

Włosy można usunąć w dowolnym miejscu. Jedną z największych rzeczy o depilacji laserowej jest to, że laser jest mały i może podróżować po całym ciele, aby skutecznie leczyć wzrost włosów w obszarach, które są zwykle dość trudne do osiągnięcia. Jak wspomnieliśmy trochę wcześniej, z laserowego usuwania owłosienia, można zap włosy z dowolnego miejsca na ciele, z wyjątkiem oczu.

Bezpieczne i skuteczne. Laser jest przeznaczony specjalnie do ukierunkowania na mieszki włosowe - nie na skórę. Ponadto, lasery są w użyciu od wielu lat, dzięki czemu zabieg ten jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny przy stosowaniu najlepszych praktyk.

Oszczędzaj czas i pieniądze. Zamiast wyłuskiwać pieniądze na maszynki do golenia, paski wosku i pęsetę, należy wziąć pod uwagę czas i pieniądze zaoszczędzone przez laser usuwania włosów. Oczywiście, to może kosztować trochę więcej z góry, ale w końcu, po wielu sesjach laserowych, golenie będzie przeszłością, i nigdy nie trzeba będzie kupować żyletki lub martwić się o ostatniej chwili renowacji przed wyjazdem na plażę lub basen.

Długotrwałe rezultaty. Wreszcie, najlepszą korzyścią z depilacji laserowej jest to, że może ona tworzyć długotrwałe rezultaty. Każdy z nich jest inny, a wyniki są zwykle różne, ale wiele osób uważa, że są one wolne od owłosienia przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Jeśli trochę włosów nie odrasta, można zauważyć, że jest znacznie jaśniejszy i nie tak zauważalne, jak wcześniej. Aby upewnić się, że mieszki włosowe nie regenerują się, konieczna może być sesja renowacyjna lub dwie.

Podsumowując
Więc, czy warto robić laserowe usuwanie włosów? Absolutnie!

Wraz z postępem technologii laserowej, depilacja laserowa jest nie tylko niezwykle bezpieczna, ale praktycznie bezbolesna, co czyni ją doskonałym wyborem do walki z niechcianym owłosieniem ciała.

Jeśli marzyłeś o jedwabiście gładkiej, wolnej od włosów skórze bez wrastających włosów, oparzenia woskiem, czy uderzenia brzytwy, nie szukaj dalej, ponieważ leczenie laserowe usuwanie włosów może pomóc!

Źródła:

https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-basics/hair/how-to-wax

https://www.sciencedaily.com/terms/hair_follicle.htm

https://www.fda.gov/radiation-emitting-products/surgical-and-therapeutic-products/medical-lasers 


You may also like

Pokaż wszystko
Example blog post
Example blog post
Example blog post